Results for Sunday 25th October 2020

Under 12's A League

FC Clacton Blues 1 Stanway Villa Yellows 2

Frinton & Walton Blues P Cornard Dynamos Blues P

Great Bentley Blues 1 Stanway Pegasus 6

Brightlingsea Regents Blues 0 Wivenhoe Tempest Yellows 2

Little Oakley Blues 9 Holland FC 2

Under 12's B League

Brooklands Blues 5 FC Clacton Reds 1

Bures United 1 Colchester Villa Blues 5

Layer Colts Blues P Feering Falcons Blues P

Coggeshall Town 0 Stanway Villa Reds 8

Spare Halstead Town

Under 12's C League

Frinton & Walton Yellows 2 Brightlingsea Regents Reds 3

Wivenhoe Town 0 Rowhedge Juniors 4

Reed Hall Sentinels 0 Frinton & Walton Reds 5

Stanway Villa Whites 1 Stanway Rovers Blues 4

Little Oakley Reds 1 Lawford FC 1

Under 12's D League

Great Bentley Reds 3 Colchester Villa Reds 1

Layer Colts Reds 5 Harwich & Parkeston Reds 1

Stanway Rovers Reds 13 FC Clacton Yellows 1

Layer Colts Yellows 4 Great Bradfords Lions 0

Brooklands Reds 0 Harwich & Parkeston Blues 6


Under 13's A League

Coggeshall Town 1 Cornard Dynamos Blues 6

Little Oakley Blues 1 Stanway Villa Blues 8

Layer Colts 2 Stanway Villa Reds 2

Wivenhoe Tempest Blues 2 Colchester Villa Blues 5

Frinton & Walton Blues 3 Stanway Rovers Blues 0

Spare Holland FC

Under 13's B League

Halstead Town Blues 0 Brightlingsea Regents Blues 1

FC Clacton Blues 3 Lawford FC 3

Reed Hall Sentinels P Cornard Dynamos Reds P

Eight Ash Green 4 Rowhedge Juniors Blues 3

Boxted Lodgers Blues 3 Stanway Rovers Yellows 8

Under 13's C League

Frinton & Walton Reds 1 Halstead Town Reds 13

Long Melford Colts 0 Boxted Lodgers Reds 11

Stanway Rovers Reds 3 Little Oakley Reds 2


Under 14’s A League

Layer Colts 1 Little Oakley 12

Caple Plough 2 Colchester Villa Blues 2

Stanway Villa Reds 1 Stanway Villa Blues 0

Stanway Rovers Yellows 0 Holland FC 4

Frinton & Walton 0 Braintree Youth 6

Halstead Town Blues  Spare

Under 14’s B League

Harwich & Parkeston 3 Rowhedge Juniors

Bergholt Heath 5 Stanway Rovers Reds 6

Feering Falcons 0 Long Melford Colts 1

Stanway Pegasus Youth 1 Cornard Dynamos 6

Wivenhoe Tempest 0 Great Bentley Blues 15

Under 14’s C League

Halstead Town Reds 1 Great Bentley Reds 1

Brooklands 12 Wivenhoe Town 12

FC Clacton Yellows 12 Earls Colne 0

FC Clacton Blues 9 Parkeston Welfare 0

Colchester Villa Reds  Spare

 


Under 15's A League

Lawford FC Blues 3 Eight Ash Green Blues 2

Colchester Villa Reds 3 Great Notley 3

Great Bradfords Rockets 2 Boxted Lodgers 2

FC Clacton Reds 2 FC Clacton Blues 7

Under 15's B League

Stanway Villa Reds 5 Wivenhoe Tempest Blues 0

Feering Falcons 2 Wivenhoe Town 4

Frinton & Walton P Reed Hall Sentinels P

Stanway Rovers Blues 6 St Edmunds 2

Spare Stanway Villa Blues

Under 15's C League

Rowhedge Juniors 0 Cornard Dynamos 3

Wivenhoe Tempest Reds 3 Lawford FC Reds 0

Parkeston Welfare Park 10 Brooklands 0

Spare Halstead Town Yellows


Under 16's A League

Stanway Villa Reds 1 Coggeshall Town 2

Frinton & Walton 5 Halstead Town 2

Cornard Dynamos Blues 1 Bergholt Heath 0

Brooklands 2 Harwich & Parkeston Blues 12

Under 16's B League

Wivenhoe Tempest 4 Rayne Youth 3

Alresford Colne Rangers 5 FC Clacton 6

Lawford FC 2 Tiptree Jobserve Reds 1

St Edmunds 0 Kirby Athletic 20

Parkside Rangers 3 Colchester Villa 2

Stanway Rovers 0 Wivenhoe Town 8

Spare Reed Hall Sentinels


Under 18’s League Cup Round 2

Stanway Villa Reds 2 Wivenhoe Town 2 (4–3 AET)

Wivenhoe Tempest Blues 4 Feering Falcons 2

Stanway Villa Blues 3 Stanway Villa Yellows 1

Elmden Rovers Reds 4 Halstead Town Youth Blues 0

Lawford FC 2 Cornard Dynamos 2  (2-2 AET)  (Lawford win on Penalties 4-3)

Rowhedge Juniors 3 Layer Colts 6

Under 18’s A League

Wivenhoe Tempest Yellows 6 Frinton & Walton 1

Under 18’s B League

FC Clacton 6 Gosfield United 1

Coggeshall Town 4 Harwich & Parkeston 0